„Életre keltette a nőket” – 120 éve született Christian Dior!
Ruháival a nőiességet hangsúlyozta, és divattörténeti pillanat volt, amikor a második világháború után bemutatta új kollekcióját – ezzel sokak szerint megfosztva Coco Chanelt a trónjától.
Magyarország cikkünk írásáig 44,5 millárd forinttal támogatta Ukrajnát annak ellenére is, hogy 2015 óta számos olyan jogszabály született az országban, amelyek lépésről lépésre sértették meg és csökkentették a külhoni magyarok jogai.
A Mandiner olvasói emlékezhenek: Ukrajna egy gazdaságilag nem létező ország – fogalmazott pénteki rádióinterjújában Orbán Viktor miniszterelnök. Megírtuk azt is, hogy a magyar kormányfő mondataira az oroszok és az ukránok is reagáltak. Míg Medvegyev szerint „Bátor és pontos Orbán Viktor megfogalmazása”,
Nyikolenko az ukránok részéről leszögezte, hogy szerinte a magyaroknak inkább „hálásnak kéne lennie”.
„Ukrajna támogatása nem jótékonyság. Ukrajna támogatásával Európa elsősorban a saját biztonságába fektet” – hangoztatta Nyikolenko, mondván, hogy az orosz agresszióval szemben az ukránok saját életük árán is megőrzik a nyugalmat Budapest és más európai városok felett.
Csakhogy az ukrán külügyi szóvivő viszont arra nem tért ki, hogy
Magyarország cikkünk írásáig 44,5 millárd forinttal támogatta Ukrajnát annak ellenére is, hogy 2015 óta számos olyan jogszabály született az országban, amelyek lépésről lépésre sértették meg és csökkentették a külhoni magyarok jogait,
nem beszélve arról, hogy noha a Nógrádi György szerint a háborút kiprovokáló ország egyértelműen nyugati támogatásra szorul, ukrán politikusok és közszereplők rendre vállalhatatlan kijelentéseket tesznek hazánkkal kapcsolatban.
Legutóbb Zelenszkij tanácsadója például kijelentette, hogy szerintük „ha látták azt a videót, amelyen az oroszok levágják egy ukrán katona fejét, akkor tudniuk kell, hogy a magyarok fizetnek a késért”. Oleg Ustenko szerint ugyanis azzal, hogy Magyarország több gázt vásárol az oroszoktól, nagyobb lehetőséget nyújt a számukra a háború eszkalálására. Erről ide kattintva olvashat bővebben.
A fentiek kapcsán talán joggal merülhet fel a kérdés: biztosan jogos és vállalható az ukrán külügyi szóvivő kijelentése, hogy Magyarország legyen hálás? Biztos, hogy csak Magyarországnak kellene hálásnak lennie?
***
Nyitókép: Genya Savilov / POOL / AFP
Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.
A NATO-főtitkár szerint mivel a háború globális konfliktussá vált, az európai szövetségeseknek nagyobb szerepet kell vállalniuk.
„Ez elsősorban a jelenlegi amerikai kormányzat döntéseitől és választásától függ” – mondta az orosz elnök.
Az ukránok dróncsapást indítottak az egyik legnagyobb orosz olajfinomító ellen.